LOGOWANIE ZALOGUJ
 

WYSZUKIWARKA OFERT

 
 
 
ULICA
NUMER OFERTY
CENA
OD
DO
POWIERZCHNIA
OD
DO
KRYTERIA ZAAWANSOWANE
 

DZIŚ W SYSTEMIE

Mieszkania
31
Domy
104
Działki
172
Lokale
27
Obiekty
24
Siedliska
0

Kajny
oferta nr: ( 267/3570/ODS )

PARAMETRY PODSTAWOWE:

 

OPIS:


Malowniczo usytuowane siedlisko, w skład którego wchodzi działka gruntu o powierzchni 752 m2, zabudowana wolnostojącymi budynkami: mieszkalnym, gospodarczym i budynkiem garażu.
Nieruchomość położona jest w niewielkiej wsi Kajny, w gminie Jonkowo, w historycznym regionie Warmia, w odległości ok 17 km od centrum Olsztyna.
Parterowy, murowany budynek mieszkalny o pow. zabudowy 104 m2, posiada także użytkowe poddasze oraz częściowe podpiwniczenie.
Jego powierzchnia całkowita to ok 155 m2 (użytkowa - ok 124 m2) i składa się na nią:
- na parterze: 3 pokoje (ok 18 m2, 14 m2 i 19 m2), kuchnia o pow. ok 10,5 m2, łazienka z wc (z oknem) o pow. ok 5,2 m2, przedpokój (ok 5 m2) oraz wiatrołap (ok 5 m2), z którego prowadzą schody na poddasze;
- na poddaszu o pow. ok 80 m2 – mierzonej po podłodze: pokój z aneksem kuchennym (ok 19 m2), 2 pokoje (ok 9 m2 i ok 34 m2), hol (ok5 m2), łazienka z wc (ok 5,5 m2) i garderoba (ok 9 m2).

Dwuspadowy dach domu pokryty jest eternitem, który należałoby wymienić na bardziej przyjazny otoczeniu materiał. W ostatnich latach Urząd Gminy Jonkowo udzielał dofinansowania na usunięcie i utylizację pokryć dachowych z eternitu.

Murowany budynek gospodarczy posiada powierzchnię zabudowy 78 m2, a murowany budynek garażu dwustanowiskowego – pow. zabudowy 61 m2.

Media:
- energia elektryczna
- woda zimna – z wieży ciśnień zasilanej przez tzw. taran wodny – urządzenie hydrotechniczne napędzane siłą wody źródła (wieża ciśnień zaopatruje w wodę mieszkańców wsi od ponad wieku, z czego właśnie znane są Kajny)
- oprowadzenie ścieków – do szczelnego zbiornika bezodpływowego (szamba)
- ogrzewanie budynku i podgrzanie wody – za pomocą pieca na opał stały; latem podgrzanie wody za pomocą bojlera elektrycznego
- gaz do kuchenki gazowej – butla
- linia telefoniczna

Nieruchomość usytuowana jest w sąsiedztwie starego koryta rzeki Łyny, na dość pagórkowatym terenie, co w szczególny sposób wzbogaca walory krajobrazowe siedliska.
Nie tylko oferowana nieruchomość, ale także cała wieś zachwyca swoim położeniem – meandrująca wśród rozległych łąk Łyna, otaczające miejscowość lasy, a także brak ruchliwych dróg w okolicy sprawiają, że Kajny są oazą ciszy i spokoju.
Wieś Kajny to mała, leżącą na uboczu wieś, ale jej historia sięga połowy XIV wieku.


 

PARAMETRY DODATKOWE:

RynekSecondary
 
 
 

Osoba do kontaktu:

 

Pośrednik odpowiedzialny:

Numer licencji: 4798
 

Biuro nieruchomości:

Orkana13.pl Nieruchomości
tel. 89 5352596
email: biuro@orkana13.pl
www: http://www.orkana13.pl
Adres:
Orkana 13
10-012 Olsztyn

 
 
 

Lokalizacja:

 
« powrót do listy ofert
 
Opis i cena powyższej oferty nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma jedynie charakter informacyjny.